Naprawa tylnej belki Peugeot 306

Podobnie jak w przypadku innych modeli Peugeota, również w 306 zastosowano tylną belkę. Ze względu na zły stan polskich dróg, belka jest podatna na liczne uszkodzenia. Konieczna jest regularna wymiana elementów osi podatnych na uszkodzenia.

Peugeot 306

Model 306 był dostępny w kilku wariantach nadwozia: 3-drzwiowym, 5 drzwiowym hatchbacku, sedan oraz kabriolet. Design 306 w dzisiejszych czasach jest już nieco przestarzały, za to samochód nadrabia komfortem i funkcjonalnością. Samochód pomieści 4 osoby, jednakże przestrzeń w tylnej części pojazdu jest znacznie mniejsza niż w przedniej. Peugeot 306 konstrukcyjnie przypomina Citroena ZX. Paleta silników dostępnych do wyboru to 3 jednostki benzynowe i 3 jednostki typu diesel. Najmocniejsza wersja S16 z 2 litrowym silnikiem zaspokoi oczekiwania klientów oczekujących przystępnej mocy w korelacji z niską wagą. Najbardziej popularnymi modelami były wersje hatchback z 1.4 i 1.6 litrowymi silnikami benzynowymi.

Peugeot 306 jest cenionym samochodem. Wersje sprzed liftingu cechują się bezawaryjnością. Natomiast wersje poliftowe, mają problemy z szybkim zużyciem łożysk i podkładek tylnej osi. Niektóre z modeli mają również problem z nierównomiernym zużywaniem tarcz hamulcowych a w konsekwencji z hamowaniem. Mimo wszystko właściciele 306 cenią ten model za komfort jazdy, niskie zużycie paliwa i niskie koszty części zamiennych.

Regeneracja tylnej osi Peugeot 306 w stosunku do innych modeli jest rzadszym zjawiskiem. Niemniej jednak naprawa belki wymaga specjalistycznej wiedzy z  zakresu mechaniki samochodów francuskich.

 

Tylna belka Peugeot 306

Repas zadnej nápravy Peugeot 306

Wymieniane okresowo części:

Zestaw łożysk
Czopy

Cena naprawy tylnej belki Peugeot 306

ROBOCIZNA: 349 zł
W przypadku wymiany samych łożysk koszt naprawy wynosi: 543 zł
Jeśli jeden z czopów będzie uszkodzony, cena wyniesie: 700 zł
Jeżeli oba czopy będą skorodowane koszt naprawy wyniesie: 857 zł

Czas naprawy

3 godziny

Gwarancja

3 lata bez limitu kilometrów

 

Cena za wymianę tylnej belki Peugeot 306

Cena 543,00 zł – 857,00 zł

 Masz pytanie? Prosimy o kontakt, odpowiemy na każde z nich i doradzimy ofertę odpowiednią dla potrzeb.